
Model LG from Lucky Miner mining scrypt algorithm with a maximum hashrate of 11 MH/s for a power consumption of 12W.
| Daily | Monthly | Yearly | |
|---|---|---|---|
| Income | $ 0.00 | $ 0.14 | $ 1.70 |
| Electricity | $ 0.01 | $ 0.35 | $ 4.21 |
| Profit | -$ 0.01 | -$ 0.21 | -$ 2.50 |
| Algorithm | Hashrate | Consumption | Efficiency | Profitability |
|---|---|---|---|---|
| Scrypt | 11 MH/s±10% | 12W±10% | 1.09j/MH | -$ 0.01 |
| Manufacturer | Lucky Miner |
| Model | LG |
| Also known as | Lucky Miner LG07 11Mh Doge miner |
| Release | May 2026 |
| Size | 109 x 99 x 45mm |
| Weight | 370g |
| Noise level | 38db |
| Power | 12W |
| Interface | WiFi 2.4G |
| Temperature | 5 - 45 °C |
| Humidity | 5 - 95 % |